Na osrednjem mariborskem spletnem mediju Maribor24.si smo za stranke, ki bodo sodelovale na parlamentarnih volitvah, pripravili sedem ključnih vprašanj, ki so pomembna za regijo. Soočenje na Maribor24.si se je pričelo v petek, 25. maja, danes nadaljujemo z drugim vprašanjem.

Kakšno je vaše stališče glede posebnega zakona v zvezi s sprejetjem posebnega zakona o turističnem razvoju Pohorja?

Branislav Rajić, SMC: Pohorje je za Maribor biser, ki ponuja številna delovna mesta. Poseben zakon je lahko dobrodošla podpora za razvoj in realizacijo idej, ki pa jih moramo ustvariti sami. Poslanci SMC smo s svojimi člani oblikovali in županu Maribora ponudili številne ideje razvoja turistične, kulinarične predvsem pa športne ponudbe. Vodstvo MOM v trenutni zasedbi ni imela posluha za predloge poslancev o razvoju Pohorja, vendar v SMC ne bomo obupali. Verjamemo, da so to spoznali tudi volivci v Mariboru. Izvoljeni kandidati SMC se bomo zavzemali za ustvarjanje podpore razvoju Pohorja v obliki posebnega zakona.

Zdravko Luketič, NSi: NSi Maribora podpira projekt krajinski park Pohorje, ki je bil v preteklosti že načrtovan. Potrebno ga je revizirati, dopolniti in vključiti vse občine v skupni nastop in nadgradnjo turistične ponudbe na Pohorju.

Gregor Ficko, Dobra Država: V DOBRI DRŽAVI absolutno podpiramo sprejem posebnega zakona za razvoj Pohorja, ki bo omogočil nadaljnji razvoj tega turističnega bisera od Mariborskega preko Ribniškega Pohorja do Kop. Vendar bo potrebno vzporedno narediti red tudi v “lastni hiši” ter dokončno razčistiti z vsemi finančnimi bremeni iz preteklosti, ki bremenijo tako infrastrukturne kot gostinsko – hotelske resurse. 

Aleš Meglič, SLS: Menim, da je potrebno sprejeti ta zakon kot NC (nordijskega centra) oziroma Center Pohorje, kot bi ga lahko poimenovali. Kajti Maribor in okolica potrebuje tak center. Ni vprašanje samo nordijski športi ali kako privabiti ljudi čez zimo. Potrebno je zagotoviti športne aktivnosti tudi takrat kadar ni snega. Da, podpiram projekt.

Lidija Mirnik Divjak, Stranka LMŠ: S sprejetjem Zakona o Pohorju, ki bi omogočal vzdrževanje športnih objektov, bi pomagali Mariboru in Pohorju, ki sta trenutno v težkem gospodarskem položaju.

Uroš Prikl, DeSUS: Absolutno podpiram zakon o turističnem razvoju Pohorja. Če je Slovenija uspela s podobnim zakonom razviti planiški kompleks, ne vidim razloga, da ne bi uspelo tudi pohorskega.

Žiga Štajnbaher, SD: Pohorje so pljuča našega mesta. Je zelena destinacija, ki ponuja mnogo. A tako kot v mestu na mnogih področjih, tudi na Pohorju oz. s Pohorjem ne znamo ponuditi nekaj več. Zakon o Pohorju je dobra pobuda za to, da na njem okrepimo zeleni (letni turizem), da povežemo različne deležnike, od oskrbnikov koč, hotelirjev, gostincev, turističnih kmetij do Bike parka, gondole, Poštele, Areha, Bellevueja ter zimskega turizma. Ob tem moramo znati Pohorje umestiti na zemljevid lokalnih, slovenskih in vseevropskih destinacij.

Davorin Medved, Zedinjena Slovenija: Stališče Gibanja Zedinjena Slovenija v zvezi s tem vprašanjem je, da bi si ob primerno pripravljenem projektu in enotni lokalni podpori Pohorje zaslužilo sprejetje takšnega zakona in bi ga v postopku vsekakor enotno podprli.

Dejan Kaloh, SDS: Osebno se zavzemam za Zakon o Pohorju, ki bo v prvi vrsti zagotovil financiranje pomembnih investicij na področju infrastrukture. Če se dotaknem samo mariborskega Pohorja: vlaganja v zasneževalni sistem, novo sedežnico Sleme, obnovo sedežnice Radvanje, ureditev zajetja vode nad vlečnico Videc, izgradnjo vmesne postaje gondole. Ob tem pa se nikakor ne sme pozabiti na razvoj eko turizma, ki mu zlasti na Pohorju posvečamo vse manj pozornosti. V Zakon o Pohorju bi bilo vključenih vseh 12 občin, ki vsaka na svoji strani pokrivajo Pohorje. Pohorje bi s takim zakonom lažje zaživelo kot prepoznavna turistična destinacija, ki čez vse leto ponuja kvalitetne vsebine in dejavnosti.

Alenka Bratušek, Stranka Alenke Bratušek: O tem se morajo najprej izjasniti in odločiti vse občine na območju Pohorja. Nato je potrebna podpora dogovarjanju med državo in lokalnimi skupnostmi. Nova vlada bo levosredinska, Stranka Alenke Bratušek pa del te vlade, zato bomo imeli poslanci naše stranke pri zagotavljanju podpore dogovorom med državo in lokalnimi skupnostmi pomembno vlogo.

Naprej Slovenija: Turističen razvoj Pohorja mora biti agresiven in predstavljen na vseh svetovnih medijih, google, facebook, youtube, instagram, twiter in prikazan tako, da bodo množice iz celega sveta drle na Pohorje. 

Vprašanja smo na uradne naslove strank, ki imajo po javnomnenjskih raziskavah več kot 1 % podpore naslovili že 17. maja. Nekatere stranke na naša vprašanja niso odgovorile, zato predstavljamo odgovore tistih, ki so nam odgovorili. V spodnji anketi pa lahko oddate vaš glas, kateri odgovor vas je najbolj prepričal tokrat.

Odgovor katere stranke vas je najbolj prepričal?

  • SDS (29%, 27 glasov)
  • Zedinjena Slovenija (21%, 20 glasov)
  • SD (16%, 15 glasov)
  • SMC (15%, 14 glasov)
  • Stranka Alenke Bratušek (5%, 5 glasov)
  • LMŠ (4%, 4 glasov)
  • Dobra Država (3%, 3 glasov)
  • SLS (2%, 2 glasov)
  • DeSUS (2%, 2 glasov)
  • NSi (1%, 1 glasov)
  • Naprej Slovenija (1%, 1 glasov)

Vseh glasov: 94

Loading ... Loading ...