“Radarski sistem je bil izklopljen 19. aprila lani in od takrat dalje več ne potujejo nobeni podatki iz radarjev v kakršnekoli evidence v kakršenkoli sistem, ki bi to beležil ali kako drugače lahko identificiral vozila, ki vozijo mimo,” je povedal Marko Žula, direktor mestne uprave.
Po njegovih besedah so vso opremo, ki jo je podjetje Iskra Sistemi namestilo ob postavitvi radarjev pred dvema letoma na sedežu mestnega redarstva, prenesli v pisarno osrednje občinske stavbe, ki so jo danes pokazali novinarjem.
Oprema, ki je, enako kot radarji, izklopljena, čaka na sodni razplet zahteve mariborske občine za ugotovitev ničnosti pogodbe z Iskro Sistemi.
Oprema, ki je, enako kot radarji, izklopljena, čaka na sodni razplet zahteve mariborske občine za ugotovitev ničnosti pogodbe z Iskro Sistemi. “Govorjenje o tem, da radarji delujejo, je žalitev zdravega razuma Mariborčanov in Mariborčank,” je dejal Fištravec.
Kangler je odločanje prepustil stroki
Njegov županski tekmec, Franc Kangler, ki je bil po množičnih protestih zaradi postavitve radarjev prisiljen konec leta 2012 odstopiti z županskega položaja, je na sobotnem soočenju za časnik Večer dejal, da je slišal govorice, da so radarji v Mariboru še vedno vklopljeni. Sam za sporno pogodbo o radarjih pravi, da ni niti določal lokacije radarjev niti ni podpisal pogodbe ali imel sestankov na to temo, ampak je odločanje prepustil stroki.
STA