Po nekaj več kot mesecu dni, odkar je Saša Arsenovič zasedel mariborski županski stolček, se je odločil za selitev v novo pisarno. To pomeni, da ne bo uradoval v pisarni, ki so jo uporabljali njegovi predhodniki, ampak mu je postala ljubša pisarna v prvem nadstropju občinske stavbe.

Sprememba na podlagi strateškega razmisleka

Alenka Kocjančič iz občinske službe za odnose z javnostmi je sporočila, da se je župan odločil za spremembo županske pisarne na podlagi strateškega razmisleka in želje po čim bolj funkcionalnem delovnem okolju kabineta. »Uradoval bo v pisarni, ki je manjša. Gre za vogalno pisarno, številka 128, ki gleda iz ene strani na Ulico heroja Staneta, iz druge pa na Trg generala Maistra,« je zapisala občinska piarovka.

V bivši županovi pisarni konferenčna soba

Župan se je tudi odločil, dodaja Kocjančičeva, da pisarno opremi s pohištvom, ki je njegova osebna last. »Tudi na ta način bo občina prihranila denar in omogočila obnovo več pisarn. V bivši županovi pisarni bodo uredili konferenčno sobo z omizjem za vsaj 20 sedišč, saj jo bodo uporabljali za večje delovne in projektne sestanke,« je dodala Kocjančičeva. Portal Požareport pa med drugim še poroča, da naj bi morali županu Arsenoviču stavbno pohištvo pripeljati kar občinski režijski delavci iz njegovega hotela Maribor.

Vrednost obnove znaša približno 16.000 evrov

Obnova v kabinetu župana naj bi bila načrtovana že pod prejšnjim vodstvom mestne občine, in sicer zgolj za manjšo vogalno pisarno. »Zanjo so bila zagotovljena sredstva v proračunu za lansko leto, sicer pa se je novo vodstvo odločilo, da z racionalnejšo porabo predvidenih sredstev uredi več pisarn. Tako v kabinetu potekajo vzdrževalna dela, obnavljajo talne površine, izvajajo slikopleskarska dela in urejajo električne napeljave. Vrednost obnove znaša približno 16.000 evrov, v znesku 8.000 evrov pa bo zamenjan del pohištva, saj je bilo dosedanje, ki je staro tudi več desetletij in je dotrajano,« je zapisala Kocjančičeva.

Izvajalci so dali najugodnejše ponudbe

Obstoječe stanje kabineta je bilo po njenih besedah ob prihodu novega župana v stanju, ki degradira tako arhitekturo same stavbe kot simbolno, protokolarno podobo vodstva. »Izvajalci, ki so dali najugodnejše ponudbe, pa so Elektro Robertino, Debona soboslikarstvo, pleskarstvo in fasaderstvo ter Parketarstvo Aspis nova,« je sklenila Kocjančičeva.