Tin Kampl pravi, da znotraj strukture MSS vidi napredek predvsem v odnosu do organizacij članic. Delovanje mariborskih mladinskih organizacij je označil kot primer dobre prakse in izpostavil njihovo dobro manevriranje med različnimi zadolžitvami iz raznih področij (odvisnost, stanovanjska problematika, zaposlovanje), s katerimi so mladinski delavci vse bolj obremenjeni.

Združevanje in sodelovanje

MSS stremi k združevanju in predstavljanju vseh mladinskih organizacij ter k učinkovitemu sodelovanju z mladinskimi strukturami na lokalni, regionalni, nacionalni in mednarodni ravni. Vprašanje, kako lahko nacionalni programi sodelujejo z lokalnimi še ostaja odprto – mariborski mladinski delavci so izpostavili problematiko pridobivanja sredstev in novih sodelavcev v podružnicah organizacij, ki imajo sicer sedež v Ljubljani, saj se pojavlja problem v birokraciji. Kampl je dejal, da MSS pri tem nima veliko manevrskega prostora, saj gre za zaprte strategije, ki delujejo po določenih postopkih.

Občine naj se zgledujejo po nacionalnih smernicah

Kampl si želi, da bi se občine pri pripravah programov za mladinsko delo zgledovale po nacionalnih smernicah. Prav tako je izpostavil, da se bo nacionalni program mladinskega dela zgledoval po evropskih usmeritvah. Tako bi se vzpostavila kontinuiteta in složnost v panogi.