Pred generalno direktorico policije mag. Tatjano Bobnar je včeraj, 20. maja 2019, v Policijski akademiji v Tacnu slovesno zaprisegla peta generacija pomožnih policistov. Potem, ko so uspešno zaključili usposabljanje, se 25 novih pomožnih policistk in policistov sedaj pridružuje pomožni policiji, “eni ključnih enot nacionalnih varnostnih struktur”, kot je ob tem dejala generalna direktorica policije. Ob tem pa že sprejemajo prijave novih kandidatov za pomožne policiste.

Razpis najdete TUKAJ. Rok za prijave: do 31. julija 2019 ali 31. januarja 2020

Osnovno usposabljanje v Gotenici je potekalo med 4. in 29. marcem 2019, praktični del usposabljanja pa je potekal med 1. in 23. aprilom. Od 27 kandidatov, ki so se začeli usposabljati, je usposabljanje uspešno zaključilo 25 kandidatk in kandidatov za pomožne policiste. Z novo skupino novih pomožnih policistov vred ima Policija sklenjene pogodbe s 476 pomožnimi policisti, največ jih ima Policijska uprava Maribor, najmanj pa PU Nova Gorica.

Pomožne policiste je nazadnje nagovorila še generalna direktorica policije mag. Tatjana Bobnar. “Upam, da boste prostovoljno službo v pomožni policiji opravljali s ponosom. Biti pomožni policist ali policistka je namreč pomembna in častna naloga,” jim je dejala generalna direktorica policije.Ob tej priložnosti je izrazila zadovoljstvo, da se trend nekajletnega zmanjševanja sestave pomožne policije, ki je bil posledica finančne krize, zdaj vendarle ponovno obrača navzgor. “V zadnjih letih smo namreč uspeli sprejeti nekaj ukrepov, s katerimi pomožna policija spet pridobiva veljavo, kakršno so imeli nekdanji t. i. rezervisti, s tem pa tudi ugled ter zaželenost med občani.”

Novim pomožnim policistom je čestitala za uspešno zaključeno usposabljanje in pridobitev novih znanj, s pomočjo katerih bodo skupaj s policisti pomagali zagotavljati varnost, ko jih bo država potrebovala.

Za zaključek se je novim pomožnim policistom zahvalila: “Kljub svojim številnim zadolžitvam ste se zavestno odločili, da boste k skupni varnosti prispevali več kot ostali državljani. Takšno razmišljanje je resnično hvalevredno, zlasti v današnjem času čedalje bolj prevladujočega družbenega egoizma ter individualizma. Pri vas so pomoč, solidarnost, pripadnost in sodelovanje še vedno visoko na lestvici osebnih vrednot. Še dobro, da vas imamo. Dobrodošli v modri družini! Ko bo treba, nam boste torej pomagali, in ta zavest, da ste v pripravljenosti za vse nas v Republiki Sloveniji, je pomirjujoča. Za to se vam zahvaljujem in želim, da bi dobro služili ljudem.”