Na zaključni prireditvi natečaja Prostovoljec leta 2017, ki ga je že šestnajstič pripravil Mladinski svet Slovenije, so danes podelili priznanja izbranim prostovoljcem in prostovoljskim projektom. Ključno priznanje za kolektivno prostovoljsko delo je prejel Zavod 364 za projekt Božiček za en dan, so sporočili organizatorji.
Na področju prostovoljstva zelo aktivni tudi mladi
Naj prostovoljec do 19 let je postal Urban Lečnik Spaić iz Ljubljane, “izjemno dejaven mladostnik, ki izkazuje visoko raven vodstvenih in organizacijskih sposobnosti, ki jih nesebično uporablja za motiviranje vrstnikov in dejavnosti v lokalni skupnosti”, so zapisali v obrazložitvi. Naj prostovoljka v skupini do 19 let je postala Brina Gaber iz Škofje vasi, soorganizatorka dejavnosti za otroke.
V starostni skupini od 20 do 29 let je Naj prostovoljec postal Ajet Kevrić iz Velenja. Kevrić je igralec, ki samoiniciativno pripravlja aktivnosti, s katerimi prispeva h kvaliteti življenja ljudi s posebnimi potrebami. Naj prostovoljka v isti starostni skupini je postala Maja Maraž iz Kopra, angažirana na področju socialnega varstva, pri delu z otroki, njihovimi starši in starostniki.
Priznanje za posebne dosežke v roke Krabonji
V skupini prostovoljcev, starih 30 let ali več, je Naj prostovoljec postal Zvonimir Kolenc iz Vač. Prostovoljec je redno aktiven predvsem na področju izobraževanja in razvedrilnih aktivnosti za otroke ter ohranjanja kulturne dediščine. V isti starostni skupini je Naj prostovoljka postala Hasnija Dugonjić z Jesenic. Prostovoljka je ena najaktivnejših pri projektu, ki je namenjen dvigu zaposljivosti ranljivih skupin, sodeluje pri vodenju dnevnega centra in izvaja delavnice za otroke.
Prvo priznanje za posebne dosežke je prejel Jure Grahek iz Ljubljane. Grahek je izpeljal medijsko akcijo za spodbujanje medkulturnega dialoga in dobrodelno akcijo za otroke begunce. Drugi dobitnik priznanja za posebne dosežke je Mariborčan Boris Krabonja. “Izjemen prostovoljec že leta žrtvuje svoj čas za ozaveščanje javnosti o socialnih krivicah, še posebej se ukvarja z ljudmi, ki živijo pod pragom revščine, predvsem brezposelnimi in upokojenci,” je zapisano v obrazložitvi.
Na prireditvi tudi veliko Mariborčanov
Naj mladinska voditeljica je postala Petra Sadar iz Ljubljane. Njene aktivnosti zajemajo umetniško udejstvovanje, animacijo, vodenje skupin in vodenje animatorjev. Naj mladinski projekt pa je postal projekt Oh ta ljubezen v izvedbi Društva študentov psihologije Maribor. Gre za odgovor na večkrat izpostavljeno potrebo po ustreznem informiranju mladostnikov o temah, kot so partnerski odnosi in spolnost, so še zapisali organizatorji.
Na prireditev so bili povabljeni tudi člani mariborskega društva Humanitarček, pa mladi dobrodelnež iz Maribora Rok Černic in Tejo Drevenšek iz društva Križemrok, ki prav tako lepša življenje otrokom v Mariboru z aktivnimi počitnicami za tiste, ki si tega ne morejo privoščiti.