Obrezovanje Stare trte je najpomembnejše strokovno opravilo, saj sta od tega odvisna rast in pridelek. Vinska kraljica Maja Žibert je v svojem nagovoru to opisala z besedami: ”Kakor kdo reže, tako se mu streže”. Stara trta je najbolj prepoznavna etnografska znamenitost Maribora in predvsem pomembna naravna in kulturna dediščina. Kot najstarejša žlahtna vinska trta na svetu tudi vpisana v Guinnessovo knjigo rekordov, je tudi kraljica vseh vinskih trt.

Cenjeni cepiči tudi letos širom sveta

Tudi letos bodo izjemno cenjeni cepiči, za katere obstaja kar čakalna lista, potovali širom sveta in po Sloveniji. Podelitev cepičev je pomembno protokolarno dejanje na Rezu Stare trte; danes Stara trta poganja korenine širom sveta in je ob edinstvenosti regionalnega in svetovnega pomena tudi simbol prijateljstva in sodelovanja. Cepiče Stare trte bodo letos prejeli: mesto Freising (Nemčija), mesto Sombotel (Madžarska), kraj St. Anna am Aigen (Avstrija), Občina Sv. Jurij ob Ščavnici, Društvo vinogradnikov Ostrožno in Evangeličanska cerkvena občina Moravske Toplice, kjer jo bodo slovesno posadili ob 500 letnici reformacije.

Viničar županu predal poročilo

V poročilu mestnega viničarja županu o delovanju v preteklem letu je Kocutar izpostavil, da se je sklenil prvi resnejši posel prodaje vina Stare trte in sicer v Berlinu s predstavništvom Spodnje Saške, župan pa je povedal, da so posadili tudi največji strnjen nasad Stare trte, za katerega bodo skrbeli dijaki Biotehniške šole Maribor.