Zdravstvena postaja Tezno se nahaja v najetih prostorih, ki so dotrajani in že dlje časa se Mestna občina Maribor trudi, da bi zagotovila določena sredstva ter za začetek nadomestno lokacijo. Prostori, v katerih se trenutno nahaja zdravstvena postaja Tezno, so daleč od optimalnega in brez resnejših vložkov v sam objekt, bo delo v prostorih, v bližnji prihodnosti, nemogoče. Kako je torej z dolgo pričakovano obnovo oziroma obljubljeno selitvijo?

Kot kaže se zadeve počasi vendarle premikajo. Mestni svetniki bodo namreč na torkovi seji obravnavali investicijski program za novogradnjo objekta zdravstvene postaje Tezno. Predmet investicijskega projekta je tako gradnja novega objekta na lokaciji ob Osnovni šoli Martina Konšaka in namestitev potrebne medicinske ter druge opreme prostorov, namenjenih izvajanju zdravstvenih in spremljajočih dejavnosti.

Stari objekt se bo najbrž odprodal

“Namen celotnega investicijskega projekta je predvsem razširitev in uvedba dodatnih zdravstvenih dejavnosti v okviru Zdravstvene postaje Tezno, kar omogoča nova oziroma predviden lokacija objekta. ZZZS kot lastnik že izvaja določene postopke odprodaje objekta, kjer se ambulante Tezno trenutno nahajajo, kar pomeni, da v bodoče na tej lokaciji ne bo možno izvajanje te dejavnosti. Potencialni kupci imajo namreč drugačne načrte in niso naklonjeni vlaganjem v objekt v smislu zagotavljanja prostorov za zdravstveno varstvo,” beremo v gradivih za mestni svet.

Foto: Gradiva MOM

Tudi sodobna zobna in  ginekološka ambulanta

Cilji celotnega investicijskega projekta, ki jih želi v okviru nove Zdravstvene postaje Tezno doseči izvajalec zdravstvenih storitev (ZDM) so naslednji:

  • zagotovitev in ureditev novih delovnih prostorov na področju varstva otrok in mladine,
  • zagotovitev in ureditev dodatnih ter funkcionalno-tehnološko sodobnejših prostorov za referenčne ambulante na področju družinske medicine, ki jo je ZDM izvajal že na dosedanji lokaciji,
  • zagotovitev in ureditev prostorov za zobne ambulante, ki je na sedanji lokaciji ni,
  • zagotovitev in ureditev prostorov ginekološke ambulante, ki je na sedanji lokaciji ni,
  • ureditev ločenih kurativnih in preventivnih laboratorijev za otroke in odrasle,
  • ureditev potrebnih spremljajočih prostorov ambulantnih dejavnosti, ki so namenjeni zdravstvenemu osebju in pacientom,
  • zagotovitev predpisanega števila parkirnih mest za paciente in zaposlene,
  •  zagotovitev (normativno) predpisanega števila parkirnih mest (in ustreznih dostopov) za gibalno
    ovirane paciente

Izvedba do 2020?

Realizacija investicije je odvisna predvsem od odločitev investitorja (MOM) in s tem povezanih postopkov, kot so obravnava in sprejem investicijske dokumentacije, priprava in sprejem OPPN ter izvedba postopkov javnega naročanja (projektna dokumentacija, GOl dela, nadzor). Izvedba investicije je predvidena v obdobju od 2018 do 2020, vrednost celotne investicije pa znaša okoli 6,4 milijone evrov, pri čemer bo 85 odstotkov prispevala MOM, 15 odstotkov pa ZD Maribor.