Kot je povedal, je zbiranje podpisov sicer ena od možnih oblik političnega boja, v Mariboru pa da predvolilna kampanja tako ali tako poteka ves čas. Ob tem je spomnil, da je Auer na svojih prvih županskih volitvah prejel 1,6, na drugih pa šest odstotkov glasov, zato se očitno želi bolje pripraviti na naslednje.

Fištravec je spomnil, da je sam že leta 2013 sprožil pobudo, ki jo je pozneje povzel tudi državni zbor, s katero bi regulirali odstop županov, svetnikov, poslancev in predsednika države z zakonom, s čimer bi v Slovenijo prinesli nekaj več reda. Procedura po njegovih besedah v državnem zboru teče, tako da bo to kmalu urejeno.

Fištravec pravi, da morajo sanirati škodo iz preteklosti

Sicer pa je opozoril, da je njegova mestna oblast ob prihodu naletela na veliko podedovanih težav in se dnevno sooča tudi s težkimi starimi grehi, kot so Aquasystem, Veolia, radarji, univerzijada in podobno. Zato morajo ne eni strani najprej sanirati škodo iz preteklosti, na drugi pa počnejo stvari, ki so uperjene v prihodnost. Ključna pri tem so nova delovna mesta, o katerih je tudi Auer v preteklosti veliko govoril, zdaj ko so to politiko začeli izvrševati, pa ga to očitno, tako Fištravec, iz nekih drugih razlogov moti.

Župan o odstopu ne razmišlja

“Maribor potrebuje sodelovanje, kar je pokazala zadnja seja mestnega sveta, ko smo se vendarle dogovorili za dokončno saniranje Pohorja. Ne čudim se, da je do zbiranja podpisov prišlo ravno zdaj, ko je Auer ugotovil, da v mestnem svetu ni opozicije, pač pa obstajajo svetniki, ki želijo konstruktivno pomagati pri razvoju mesta,” je še dejal župan, ki o odstopu ne razmišlja.

STA