Srednji bazen, ki je bil pred gradnjo velikega olimpijskega bazena, veljal za največji bazen kopališča Pristan, so zaradi nujnih sanacijskih del zaprli že v začetku leta 2014. Vse od takrat je tam žalostno zevala luknja, obiskovalci kopališča pa so se tako leta sprehajali ob gradbeni ograji in se spraševali kdaj se bo končno kaj premaknilo. No, in se je, a trajalo je predolgo.

Na Športnih objektih Maribor ocenjujejo, da so imeli zaradi zaprtega srednjega bazena, letno 60 do 80 tisoč evrov minusa ter izgubili tudi do 30.000 obiskovalcev na leto. “Pristan sedaj obišče nekje 60.000 rekreativcev, prej jih je prišlo tudi 90.000,” je povedal direktor Anton Knez. Vsega skupaj, s člani športnih klubov, udeleženci plavalnih in potapljaških tečajev, športnimi dnevi ter tekmovanji, pa bi naj kopališče dosegalo tudi do 180.000 obiskovalcev letno.

Sedaj sanacijska dela na srednjem bazenu že potekajo, zaključuje se tudi razpis za bazensko tehniko, nato pa bo obnova stekla v hitrem teku. Na Športnih objektih pričakujejo, da bodo dela zaključili v mesecu novembru, ko so predvideni tehnični pregled, pridobitev uporabnega dovoljenja in odprava morebitnih pomanjkljivosti.

In kaj bo obnova srednjega bazena prinesla kopališču Pristan?

Poleg tega, da bo kopališče sodobno, varno in udobno, bo tudi tehnično ter energetsko sanirano, obnovili pa bodo tudi garderobo in tuše. A to še ni vse, z odprtjem srednjega bazena v Pristanu si v Športnih objektih Maribor nadejajo, da bodo lahko podaljšali svoj delovni čas, obiskovalcem ponudili več programa, ponovno bodo lahko vzpostavili potapljaške tečaje ter rekreativcem ponudili več terminov za plavanje.

Prav tako si nadejajo, da bi lahko organizirali še več tekmovanj ter hkrati nemoteno nudili drugi bazen v rekreativne namene. Na Športnih objektih pa opozarjajo, da je investiranje v športne objekte v Mariboru nujno, saj udeleženci na športnih tekmovanjih predstavljajo kar 40% vseh hotelskih gostov v Mariboru, a z dotrajanimi objekti, bodo tekmovanja kaj hitro šla mimo našega mesta.

Kot še dokazujejo, je investicija v nekatere objekte nujno potrebna, a se tudi zelo izplača. To leto so namreč v Ledni dvorani Maribor namestili nov hladilni stolp, s katerim se je hlajenje dvorane skrajšalo za dva do štiri dni, s čimer so po besedah direktorja Kneza prihranili veliko energije. “Tako bi moglo biti povsod.