Danes, 21. novembra, obeležujemo svetovni dan pozdrava. Ta dan je namenjen temu, da se spomnimo na to, kako pomemben je pozdrav, ki ni le lepa navada temveč del osnovne kulture vsakega človeka.
S pozdravljanjem se srečujemo vsak dan in na vsakem koraku, z njim pa lahko prispevamo k boljšemu medsebojnemu odnosu in počutju. Kot trdijo nekateri psihologi, je za oblikovanje prvega vtisa potrebnih le prvih nekaj sekund, torej prvi pogledi in pozdrav. 
V štajerskih koncih se najpogosteje pozdravimo s »serbus«. Beseda izhaja iz latinske besede servus in pomeni suženj, torej nekako »na uslugo«.
Nekaj pravil pozdravljanja:
– Pozdrav naj bo glasen in jasen.
– Prvi pozdravi tisti, ki vstopi v prostor.
– Pozdravimo tudi osebe, ki jih srečamo v dvigalu, bloku, trgovini..
– Med pozdravom osebo pogledamo v oči.
– Če nekdo pozdravi, odzdravimo.
 Eskimi se »drgnejo« z nosovi
 
Poznamo tudi neverbalen način pozdravljanja. Večina ljudi se sicer pozdravlja z rokovanjem, objemanje in trepljanje po ramenih je značilno predvsem za prijatelje in ostale, ki so nam blizu.
 
 
Različni narodi imajo različne navade in posebnosti pozdravljanja. Na Japonskem se ne pozdravijo s stiskom roke, temveč tako, da se globoko priklonijo. Eskimi se pozdravijo celo tako da se drgnejo z nosovi. Za Indijo je značilen pozdrav »namaste«, kar pomeni »priklanjam se božanskosti v tebi«, s tem pa izrazijo razumevanje. Pozdrav spremlja priklon, pri katerem sklenejo dlani pred prsnim košem.