Lokalno

V Mariboru največ prometnih nesreč zaradi alkohola, skoraj polovica s smrtnim izidom

Uredništvo , 09.11.17 ob 16:03

Na slovenskih cestah približno vsaka deseta prometna nesreča nastane kot posledica vožnje pod vplivom alkohola. Prav tako alkohol botruje vsaki tretji smrtni prometni nesreči.

Na slovenskih cestah približno vsaka deseta prometna nesreča nastane kot posledica vožnje pod vplivom alkohola. Prav tako alkohol botruje vsaki tretji smrtni prometni nesreči. Lani so alkoholizirani udeleženci na območju Slovenije povzročili 41 smrtnih prometnih nesreč in 1009 prometnih nesreč s telesnimi poškodbami, kažejo podatki policije.

10 odstotkov prometnih nesreč v Mariboru povzročijo alkoholizirane osebe

Na območju Policijske uprave Maribor so letos obravnavali 2490 prometnih nesreč. Delež alkoholiziranih povzročiteljev prometnih nesreč je na tem delu države izredno visok in znaša 10 odstotkov. Največ alkoholiziranih voznikov pa je povzročilo prometne nesreče prav s smrtnim izidom, in sicer je bilo teh 46 odstotkov.

In če primerjamo z Ljubljano, kjer je bilo do konca oktobra skupno obravnavanih 3392 prometnih nesreč. V 312 primerih so bili povzročitelji prometnih nesreč pod vplivom alkohola.

Policija svetuje …

Policija vsem udeležencem v cestnem prometu svetuje, da se v primeru uživanja alkoholnih pijač ne odločajo za vožnjo z vozilom, da prilagodijo hitrost vožnje stanju in razmeram na cesti ter da so vozniki pozorni na šibkejše udeležence v cestnem prometu.

Sicer pa v času med 6. in vključno 12. novembrom po vsej Sloveniji poteka evropsko usklajen poostren nadzor nad psihofizičnim stanjem voznikov v okviru akcije Slovenija piha 0,0, ki jo že drugo leto zapored organizira ministrstvo za zdravje v sodelovanju s policijo in drugimi organizacijami.

Poostren nadzor na območju PU Maribor v času Martinovanja

Na celotnem območju PU Maribor pa bodo v noči iz sobote na nedeljo izvedli obsežen poostren nadzor nad psihofizičnim stanjem voznikov po metodologiji “Promil”. Namen nadzora je zmanjšanje deleža povzročiteljev prometnih nesreč, ki so pod vplivom alkohola ter zmanjšanje števila prometnih nesreč.