V večini primerov, ki so jih mariborski gasilci in policisti obravnavali v zadnjih dneh, je šlo za travniške požare, pri katerih materiana škoda resda ni velika, a zahvala za to gre predvsem gasilcem, ki so na kraju dogodka hitro in pravilno odreagirajo.

Bodite previdni pri odmetavanju gorečih predmetov

V času med 26. in 28. februarjem je bilo v naravi kar enajstpožarov, katere so gasili mariborski gasilci, o njih pa je bila obveščena tudi policija. Trem kršiteljem so policisti, zaradi kršitve Uredbe o varstvu pred požarom v naravnem okolju, že izdali plačilne naloge, v dveh primerih pa še ugotavljajo kdo je kršitelj. “Oba bo doletela enaka sankcija, saj je po vsej državi še vedno razglašena velika požarna ogroženost,” so sporočili iz PU Maribor.

Ob neugodnih vetrovnih razmerah lahko takšni požari kaj hitro spremenijo v prave katastrofe. Na to nas nenehno opominjajo prizori požarov v tujini, pa tudi iz našega krasa oz. primorja. Še kako sveže so tudi posledice požara, ki je divjal v okolici Splita.

Tudi PU Maribor opozarja na razglašeno veliko požarno ogroženost v Sloveniji. “V  naravnem okolju je poleg požiganja in odmetavanja gorečih ali drugih predmetov ali snovi, ki lahko povzročijo požar, prepovedano tudi kuriti, kuriti kresove, požigati na območjih ob infrastrukturnih objektih, zunaj pozidanih površin uporabljati predmete, naprave ali izvajati aktivnosti, ki lahko povzročijo požar ter izvajati ognjemete,” so sporočili mariborski policisti ter dodali, da bodo vse kršitve prepovedi tudi dosledno sankcionirali.